Vettel se nebojí změny s výfuky

20. června 2011 v 18:25 | McCaslin |  news+info
Od Velké ceny Velké Británie, která se uskuteční 10. července v Silverstone, přijde k významné úpravě formulový pravidel. Piloti nebudou moci využívat foukané difuzory v současné formě. Pokud nebudou stát na plynu, výfuk bude moci vykazovat jen maximálně desetiprocentní aktivitu. A v případě Renaultu má dnes prý až 95-procentní. Může to být problém.

"Nemyslím si, že se nás to dotkne výrazněji než ostatní," řekl Sebastian Vettel z Red Bullu Racing. "Můžeme se však ptát, proč se tak děje uprostřed sezóny. K mistrovskému titulu je ještě velmi dlouhá cesta a rychle se toho může udát velmi mnoho. Viděli jsme to iv loňském roce."

Naděje si dělají hlavně ve Ferrari. Podle Helmuta Marka z Red Bullu by měl ze změny nejvíce profitovat právě italský tým: "Vynálezy jako dvojitý difuzor či F-šachta byly zakázány vždy po skončení sezóny, nyní se tak stane uprostřed ročníku. Je to neobvyklé. Doufejme, že nás zákaz nepostihne tvrdší jako Renault, Mercedes a McLaren. Ferrari získá určitě výhodu. "

Maranello cítí svou poslední šanci a právě Silverstone by mohlo být podobně zlomové než před rokem. "Ne, titul ještě není ztracen," vzkazuje Fernando Alonso z Ferrari. "Ještě existuje matematická šance na jeho dosažení. V závodě může každý vypadnout, minulost to už jasně ukázala."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miška Miška | Web | 9. září 2011 v 18:47 | Reagovat

na mojom blogu je súťaž o najlepší blog o motoršporte tak ak chceš zapíš sa tu:http://red-bull-racing.blog.cz/1109/sonb-2011

2 Miška Miška | Web | 27. prosince 2011 v 13:39 | Reagovat

prosím ťa mohla by si si zmeniť link na moju stránku,písala som o tom tu:http://red-bull-racing.blog.cz/1112/nova-adresa-sebastian-vettel-er-cz
a nová adresa je: sebastian-vettel.er.cz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Ferarri at táhne ted tu Redbull vládne